×

Drogi Użytkowniku,

to tylko próbka dla niezalogowanych. Ale zabawa wcale nie musi się kończyć!
Dołącz do społeczności MATMAG.pl rejestrując się w portalu i dokończ grę.

Jeżeli już masz u nas konto, zaloguj się.

 

Rejestracja Zaloguj Inne zadanie

 

×

Drogi Użytkowniku,

wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć! Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.

 

Abonamenty Inne zadanie

 

 

Zasady punktacji obowiązujące na portalu:Jak zdobyć punkty?

Aby za rozwiązanie zadania mogły zostać przyznane punkty, użytkownik musi rozwiązać pełne zadanie w trybie gra.


Pełne - to znaczy po kliknięciu przycisku “start” rozwiązywać kolejno pojawiające się przykłady, aż wyzeruje się licznik. Wtedy pojawi się pytanie czy zapisać punkty za to zadanie, czy grać dalej bez zapisywania wyniku.Po kliknięciu przycisku "zapisz wynik" punkty za to zadanie zostaną przypisane do konta użytkownika.


Każde w ten sposób rozwiązane zadanie - wykonana gra - zostaje zapisane w portalu i widoczne później w historii postępów użytkownika.
Jeżeli użytkownik rozwiązuje zadania w trybie nauka, gdzie gry nie są określone licznikami czasowymi - wtedy punkty nie zostają przyznane.

 

 

Punkty i odznaczenia

Z uwagi na zróżnicowany stopień trudności różnych zadań, w liście zadań dla klasy, przy każdym z zadań widnieje informacja o tym, za ile punktów jest to zadanie.Przy każdym zadaniu także, w miarę rozwiązywania zadań zaczynają zapełniać się gwiazdki. Każda pełna gwiazdka oznacza, że użytkownik uczył się przy tym zadaniu już 3 razy.Jeżeli użytkownik wykona zadanie 15 razy, oznaczy się ono na zielono.A jeżeli rekord użytkownika jest najlepszy w jego klasie, otrzymuje on medal za to zadanie:


 

 

System punktacji

UWAGA, nie po każdej grze widać zmianę punktów rankingowych.

Dlaczego?


PUNKTY RANKINGOWE - zliczane są tutaj najlepsze wyniki użytkownika, to znaczy po jednym (rekordowym) wyniku z każdego rozwiązanego zadania. Jeżeli rozwiązujesz zadanie nie pierwszy raz i dzisiejszy wynik nie jest Twoim rekordem, nie zmienia on ilości punktów w rankingu portalu.
Taki system został wprowadzony, aby ranking portalu mógł odzwierciedlać rzeczywiste postępy i zdolności użytkowników. Aby jakiś użytkownik rozwiązując jedno łatwe zadanie i zdobywając w nim dużo razy dużą ilość punktów nie mógł od razu wyprzedzić innych, którzy solidnie starają się rozwiązywać poszczególne, trudniejsze zadania.


WSZYSTKIE PUNKTY - zliczane są tutaj wszystkie zdobyte przez użytkownika punkty.


ZAGRANIA - informują o tym, ile użytkownik ma na swoim koncie rozegranych gier.


REKORDOWE WYNIKI - te medalowe odznaczenia pokazują, w ilu zadaniach użytkownik posiada najlepsze wyniki ze wszystkich użytkowników, którzy rozwiązywali to zadanie, czyli ile razy jest mistrzem zadania.